Strona główna > Bez kategorii > Szlakiem pałaców i zamków

Szlakiem pałaców i zamków

Metod na wykonywanie turystyki może być sporo. Niektórzy wolą aktywny wypoczynek na plaży, inni są amatorami uprawiania sportów zimowych, jeszcze niektórzy wybierając się w podróż nastawieni są na zalety hedonistyczne i zdrowotne. Dla poniektórych doskonałą ofertą turystyczną jest przemierzanie śladów tematycznych. Jako idealny przykład posłuży nam szlak pałaców i grodów.

Dużo zamków w Polsce należało kiedyś do rodzin magnackich. Średniowieczne budynki, przebudowywane w późniejszych stuleciach mają cechy stylu neogotyckiego, barokowego, renesansowego. W ich wnętrzach są kolekcje sztuki, mebli, tkanin, broni palnej. Siedziby otoczone są doskonałymi ogrodami i parkami.

Obecnie można je nie tylko zwiedzać, ale również uczestniczyć w interesujących wydarzeniach kulturalnych i interesujących akcjach, jakie się tam odbywają. Do najchętniej zwiedzanych przez turystów należą: Zamek na Wawelu, Szlak Orlich Gniazd, Pałac w Wilanowie,Zamek w Niedzicy. Nie wolno jednak zapominać o tych mniej atrakcyjnych, mniej odwiedzanych dworach i zamkach. Albowiem każdy z nich zasługuje na miano jedynego, ze względu na historię jaką za sobą niesie.

Jako przykład można zaprezentować Pałac Branickich w Białymstoku, powszechnie znany pod nazwą „ Wersal Podlasia”. Dwór jest idealnym przykładem barokowej rezydencji. Do dworu należy park francuski, z typowymi dla baroku labiryntami ścieżek między szpalerami strzyżonych bukszpanów. Nie brakuje tu gustownych ogrodowych figur, fontann oraz kwietnych rabat. Przyjedź i przekonaj się jak tutaj bajecznie! Apartamenty w Białymstoku zadbają o twój relaks. Interesująco prezentuje się również Zamek Sułkowskich w Bielsko-Białej.

Chętnych do zobaczenia go nie brakuje! Wypełnione Apartamenty w Bielsko-Biała mogą o tym poświadczyć! Przenieśmy się teraz do powiatu tarnowskiego. Tutaj największą atrakcję stanowi Nowy Wiśnicz – prawdziwa perełka dla miłośników budowli obronnych! Powinno się wejść do środka zamku gdzie oczaruje nas krajobraz najogromniejszej sali balowej w Polsce z obfitą dekoracją malarską i stiukową.

Reklamy
Kategorie:Bez kategorii
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: