Strona główna > Bez kategorii > Śladami skoczni narciarskich – Szczyrk, Wisła, Zakopane

Śladami skoczni narciarskich – Szczyrk, Wisła, Zakopane

Zima w naszych górach potrafi być szczególnie jedyna. Miękki śnieg, łagodnie przykrywający konary drzew, złote promienie słońca przebijające się przez chmury, zapierające dech w piersiach widoki, wszystko to sprawia, że każdego roku miliony turystów odwiedzają polskie góry. Kolejnym magnesem, który przyciąga chmary zwiedzających jest chęć uczestniczenia w organizowanych konkursach sportowych. Narciarstwo od dawien dawna zajmuje dużą pozycję, w rankingu lokalnych sportów. Z całą pewnością można stwierdzić, że skoki narciarskie wzbudzają najwięcej uniesień wśród kibiców. Historia polskiego narciarstwa sięga bardzo odległych czasów. Niemniej jednak, odkąd pojawiły się takie nazwiska jak Małysz, Bachleda czy Skupień skoki narciarskie nabrały szerszego wpływu. Wisła rodzinne miasteczko Małysza, w ostatnich latach cieszyła się dużą sławą.

Podróżnicy chętnie tutaj przyjeżdżają i korzystają z wdzięków zimy. Spore szlaki do narciarstwa biegowego, zjazdowego, parki linowe, trasy do nordic walking, wystawa trofeów i skocznia Małysza, wszystkie te fragmenty wpływają na atrakcyjność Wisły. Oprócz tego obfita baza noclegowa, zwłaszcza Apartamenty w Wiśle, proponując komfortowe okoliczności zakwaterowania, wpływają na renomę i dobrą opinie Wisły. Szczyrk druga stolica zimowej Polski, dodatkowo może poszczycić się ogromną liczbą turystów. Prócz nartostrad czy toru saneczkowego odkryjemy tutaj pociągające zabytki kultury sakralnej, najstarszą szkołę paralotni i oczywiście popularną skocznię Skalite. Apartamenty w Szczyrku niezwykle chętnie przyjmują turystów, którzy pragną zwiedzić to miasteczko Beskidu Śląskiego. Obie miejscowości także Szczyrk i Wisła zasługują na miano rzadkich, przyjazd tutaj to zabezpieczenie udanego wypoczynku.

Jedynie Zakopane może okazać się konkurentem dla Wisły i Szczyrku. Zakopane zimowa metropolia Polski, nie ma sobie równych, pod względem liczby zwiedzających. Lgną tutaj podróżnicy z całego świata. Baza noclegowa pomimo, iż tak spora, w największym sezonie okazuje się brakować pozycji. Ale to nie problem! Kilka kilometrów dalej położone jest Kościelisko, miejscowość która entuzjastycznie przyjmuje gości z Zakopanego. Apartamenty w Kościelisku, proponują wypoczynek w urokliwie umeblowanych pomieszczeniach, stylizowanych zgodnie z folklorem góralskim.

Reklamy
Kategorie:Bez kategorii
  1. Brak komentarzy.
  1. No trackbacks yet.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: